Про заклад

14232526_1741066999494148_7841020520587250964_n

15 гарнізонний будинок офіцерів розташований у військовому містечку Раково мікрорайону міста Хмельницького в якому мешкає 80% військовослужбовців , ветеранів війни , Збройних Сил та членів їх родин. Поруч дислокуються майже всі військові частини гарнізону.
Архівні дані свідчать, що тут в 1936-38 роках було закладено військове містечко для військ табірного збору. Під час фашистської окупації, неподалік містечка, загарбниками був розгорнутий концтабір“Шталаг-335”для військовополонених, про який нагадує меморіальний комплекс 65-ти тисячам загиблим воїнам Радянської армії. З 1945 року містечко було рідним домом для легендарної 31-ї танкової Вісленської Червонопрапорної орденів Суворова та Кутузова дивізії. Саме військовослужбовцями цієї дивізії було закладено парк, в якому і сьогодні відпочивають мешканці міста та щоденно лунає веселий сміх на дитячих майданчиках, де і знаходиться 15 гарнізонний будинок офіцерів.
Історія будинку офіцерів нерозривно пов’язана з історією становлення та розвитку ракетних військ стратегічного призначення на території України .Так на початку 1960-х років сюди прибули перші підрозділи 19 Запорізької Червонопрапорної орденів Суворова та Кутузова дивізії , яка входила до складу 43-ї ракетної армії РВСП. В 1968 році в центрі парку був побудований 115-й будинок культури Радянської Армії. Згодом на території дивізії було побудовано солдатський клуб, як філіал будинку культури в якому створено музей історії дивізії, працюючий і по сьогоднішній день.
Основним напрямками роботи колективу закладу завжди були та є військово-патріотичне, культурно-естетичне виховання всіх категорій військовослужбовців їх родин, дітей та молоді, задоволення широких культурних потреб ветеранів війни та Збройних Сил, створення великої кількості гуртків, студій, секцій в яких і на даний час займається понад 300 чоловік, організація роботи потужної художньої самодіяльності та різноманітних аматорських колективів. Так в 1969 році в будинку офіцерів була заснована любительська кіностудія в якій було створено велику кількість фільмів з життя, служби та бойового навчання особового складу військових частин. На основі цих документальних фільмів студією в 2009 році зроблено фільм про життя 19 РД ”Незакінчений політ”.
В 1990 році офіцерами та прапорщиками гарнізону був заснований ансамбль народної пісні ”Подільські музики”, який згодом став лауреатом всесоюзних і багатьох всеукраїнських фестивалів та конкурсів.
У відповідності до тристоронньої угоди між Україною, Росією та Сполученими Штатами Америки про нерозповсюдження ядерної зброї, на Хмельниччині проводилося знищення най – смертоносних стратегічних ядерних ракет СС-19, шахтно-пускових установок та командних пунктів. З 1993 року по 2000 рік приміщення будинку офіцерів використовувалось як один з допоміжних пунктів управління проведенням ліквідаційних робіт за участю іноземних фахівців. Тут базувалися субпідрядники американської фірми “Бехтел” – фірми “Юлія” та “Струм”, які безпосередньо керували ліквідаційними роботами та рекультивацією земель на місці розташування бойових ракетних комплексів. Учасники художньої самодіяльності закладу неодноразово виступали з концертами в польових умовах по всій території Хмельницький області.
В 1994 будинок культури перейменовано в 72-й Центр культури, просвіти та дозвілля, у 1998 році підпорядковано 1-й Ракетній дивізії , в 1999 році перейменовано в 15 Гарнізонний будинок офіцерів Сухопутних військ Збройних Сил України а з 2004 року він у складі 19 ракетної бригади СВ ЗС України.
З перших днів існування закладу в ньому функціонують бібліотека, яка нараховує сьогодні понад 17191 примірників книг, половина з яких сучасні видання та кінозал.
На базі Будинку офіцерів з 1975 року працює Хмельницька обласна громадська організація “Ветерани 19-ї Ракетної дивізії РВСП та 19-ї Ракетної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України”, яка з серпня 2010 року входить в міжнародну спілку громадських організацій ветеранів РВСП. Організація нараховує понад 400 чоловік. В 2010 році на фасаді будинку офіцерів встановлено меморіальну дошку вшанування воїнів-ракетників.
З жовтня 2010 року будинок офіцерів підпорядкований Головному управлінню морально – психологічного забезпечення Збройних Сил України.
На даний час 15 гарнізонний будинок офіцерів є закладом культури Збройних Сил України, який належить до об’єктів гуманітарної та соціальної сфери та здійснює свою діяльність в інтересах інформаційно-пропагандистського і культурологічного забезпечення особового складу військових частин, задоволення духовних (культурних) потреб, організації заходів військово-патріотичного виховання, розвитку воєнно-історичних традицій, дозвілля та відпочинку військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, ветеранів військової служби, учасників антитерористичної операції, членів їхніх сімей та мешканців гарнізону.
15 гарнізонний будинок офіцерів Збройних Сил України є центром організації та проведення всіх урочистих подій і заходів Хмельницького гарнізону, маючи потужну матеріально-технічну базу, міцний професійний і високий духовний потенціал з багатими військовими та культурними традиціями.